środa, 29 stycznia 2014

"Cukierku, ty łobuzie!" - Waldemar Cichoń

Tytuł: Cukierku, ty łobuzie!
Autor: Waldemar Cichoń
Ilość stron: 64
Wydawnictwo: Dreams
Rok wydania: 2011
Moja opinia: 5+/6


„Cukierku, ty łobuzie” to bajka opowiadająca o kotku-łobuzie. Kiedy rodzina Marcela go adoptowała, wiedziała, że jest niegrzecznym kotkiem, ale czy aż tak? On po prostu chodzi swoimi drogami, psoci i... uważa się za poważnego kota! O tak, Cukierek jest bardzo poważny, zwłaszcza kiedy próbuje uciekać i drapać swoich właścicieli. Mimo wszystko nowa rodzina Cukierka i tak go kocha, prawda?

Nasz pręgowaty koteczek jest bardzo, bardzo niegrzeczny. Lubi robić psikusy i to jest dla niego charakterystyczne. Wiemy jednak, że nie robi ich ze złości, tylko dla czystej zabawy. Pomimo że zabrano go od mamusi, kocha swoją nową rodzinę. Czasami coś podrze, potłucze, ale dla Marcela i tak jest słodkim kotkiem.

Po raz pierwszy u mnie na blogu pojawia się recenzja bajki dla dzieci. Dla was może wydawać się to dziwne, ale chciałam spróbować czegoś nowego, i nie zawiodłam się! Cała bajeczka liczy tylko 64 strony i można przy niej bardzo miło spędzić czas. Ja czytałam ją na dobranoc, więc.. czułam się, jakbym powróciła do czasów dzieciństwa... Przemiłe uczucie.

Narracja prowadzona jest z perspektywy kotka, Cukierka. Dziwne? Ależ nie. Dowiadujemy się, co naprawdę myśli nasz kotek i możemy porównać do swoich własnych zwierzaków. Przynajmniej ja widziałam bardzo podobne zachowania. Książeczka idealnie nadaje się dla małych dzieciaków. Jest w twardej oprawie, co jest wielkim plusem, ponieważ wiemy, jak dzieci potrafią być kapryśne. Ponadto styl jaki zaprezentował nam Pan Waldemar Cichoń, ułatwia wyobrażenie sobie niektórych sytuacji oraz wydarzeń. Język jest po prostu potoczny i bardzo przystępny.

Jeżeli mojego bloga czytają jakieś mamy, a nawet siostry czy bracia, z wielką chęcią mogę polecić tę bajeczkę waszym maluchom! Dzieciaki pośmieją się, pomartwią, ale przede wszystkim będą dobrze się bawić!


Za książkę serdecznie dziękuję wydawnictwu Dreams! 9 komentarzy:

 1. Ale świetna książeczka! Sprezentuje ją chętnie mojej małej siostrzenicy.

  OdpowiedzUsuń
 2. może kiedyś kupie chrześniakowi, moje dzieci są już chyba za duże za tę ksiązkę...

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak o kocie-łobuzie to coś w sam raz dla mnie :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja siostra już jest za dużo, ale książeczka dla dzieci na prezent jest świetna :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dałam ją w prezencie mojej kuzynce , jest tą książką zachwycona :)

  http://czytaniemoimhobby.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 6. Córka właśnie omawia w szkoke tę lekture. Jest z niej zadowolona. Bardzo nam sie podoba.

  OdpowiedzUsuń
 7. Co widział cukierek podczas ucieczki

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy móg by ktoś pożyczyć tę lektury na 2 dni?

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za komentarze! Bardzo wiele one dla mnie znaczą, więc jeśli czytasz, zostaw coś po sobie. Dla Ciebie to nic wielkiego, a dla mnie radość na cały dzień. :)
Jeśli ktoś by chciał zareklamować swojego bloga - proszę bardzo. Zrób to jednak tylko raz. Na pewno wejdę, skomentuję i zaobserwuję. :)