niedziela, 2 lutego 2014

Styczniowe premiery!

Tytuł: Czarny książę
Autor: Katarzyna Michalak
Ilość stron: 300
Wydawnictwo: Filia
Data premiery: 15-01-14
Opis: Ulice Miasta po zmroku pustoszeją. Giną piękne, młode kobiety. Morderca zabija je elegancko, finezyjnie, z fantazją. Inspektor Paul de Vries odchodzi od zmysłów, gorączkowo szukając sprawcy. Podejrzanych jest wielu. Ofiarą może być każda. Trop prowadzi do Czarnego Księcia, przystojnego i niebezpiecznego Maksymiliana Romanowa, spadkobiercy potężnego rodu.  Między dwoma mężczyznami staje piękna, młodziutka Konstancja, sprzedana za ojcowskie długi. Przyjaźń zmienia się w śmiertelną nienawiść, nienawiść prowadzi do zbrodni. Pozostaje jedno pytanie: kto prowadzi tę grę? Niesamowita opowieść o zwodniczej miłości, pożądaniu, zdradzie i morderstwie. Galeria mrocznych postaci na ulicach grzesznego i zepsutego Miasta końca wieku. Prawdziwa gratka dla miłośników gorących, namiętnych i niebezpiecznych historii.Tytuł: Jasne dni
Tytuł oryginału: Die hellen Tage
Autor: Zsuzsa Bank
Ilość stron: 408
Wydawnictwo: Czarne
Data premiery: 28-01-14
Opis: W małym południowoniemieckim miasteczku wschodzą i zachodzą jasne dni dzieciństwa. Seri spędza je z Karlem i Ają, córką węgierskich artystów, która wraz z matką mieszka w prowizorycznej chatce na obrzeżach.
Ale pozornie idealny czas dzieciństwa lat sześćdziesiątych kryje dramatyczne rysy. Ojciec Seri zmarł wkrótce po tym, gdy przyszła na świat. Ojciec Aji jest cyrkowcem i w domu pojawia się tylko raz w roku. Brat Karla pewnego błękitnego dnia wsiadł do nieznanego samochodu i nigdy nie wrócił.
 
Tytuł:
 Na krawędzi nigdy
Autor: J.A. Redmerski
Ilość stron: 500
Wydawnictwo: Filia
Data premiery: 22-01-14
Opis: Pewnego dnia Camryn Benett porzuca swoje dotychczasowe życie i wsiada w pierwszy lepszy autobus. Rusza w nieznane, zabiera ze sobą jedynie pieniądze i telefon. Na trasie spotyka tajemniczego Andrew Parrisha. Mężczyzna jest przystojny, zagadkowy i zachowuje się tak, jakby wczoraj i jutro nie istniały. Razem przemierzają gorącą i dziką Amerykę. Dzięki Andrew Camryn odkrywa, czym jest miłość i gorąca namiętność. Te kilkanaście dni, które spędzają razem, zmienia ich bezpowrotnie. Jednak Andrew ma tajemnicę, jedną z najgorszych. Przyjdzie czas, w którym Camryn dowie się, co ukrywa jej ukochany. Czy prawda złączy ich na wieki, czy bezpowrotnie rozdzieli? Finał tej historii wyciśnie łzy z niejednego oka.


Tytuł: Przypływ
Tytuł oryginału:  Tide
Autor: Daniela Sacerdoti
Ilość stron: 392
Wydawnictwo: Dreams
Data premiery: 31-01-14
Opis: Sara Midnight nie jest zwyczajną nastolatką. To łowczyni demonów, która znalazła się w samym środku krwawej wojny. Osierocona w wieku szesnastu lat zmuszona jest nauczyć się śmiercionośnej profesji swojego rodu. Harry Midnight, który zaoferował pomoc jako daleki kuzyn nie jest tym, za kogo się podaje. To Sean Hannay. Chłopak z czasem staje się jej najlepszym przyjacielem i w mgnieniu oka życie Sary zmienia się nie do poznania. Walka trwa. Sean i Sara wygrali pierwszą bitwę, lecz wojna szaleje i demony stają się coraz silniejsze. Dziewczyna pragnie się dowiedzieć, kto jest jej wrogiem, nim świat pogrąży się w chaosie. Misja doprowadza ją do posiadłości od pokoleń należącej do rodziny. Midnight Hall na wyspie Islay skrywa mroczne sekrety przodków oraz władcy demonów, który poprzysiągł zniszczyć Sarę. Kiedy wokół niej zaczyna wirować nowy świat, dziewczyna musi uporać się z niełatwą przeszłością Midnightów i ich dziedzictwem, aby przebić się przez falę demonów i dotrzeć do ich władcy.
 
Tytuł: List z powstania
Autor: Anna Klejzerowicz
Ilość stron: 320
Wydawnictwo: Filia
Data premiery: 15-01-14
Opis:  Kiedy wciąż czujesz przeszłość za plecami, kiedy całymi latami skrada się ona za tobą jak zamaskowany zabójca – nigdy nie odnajdziesz spokoju. Możesz tylko uparcie szukać odpowiedzi, by cię ostatecznie nie dopadła... One tak właśnie zrobiły. Ale czy wygrały z przeznaczeniem? Kto odzyska, a kto straci swoje życie? Dwie kobiety, matka i córka. Kilka pokoleń, jedna zaginiona w Powstaniu łączniczka.  
Rodzinna legenda i obsesja. Trudno uporać się z traumą przegranego Powstania, trudno przejść do porządku dziennego nad tajemnicą zaginięcia młodej kobiety. Szczególnie jeśli los od czasu do czasu skutecznie o niej przypomina. Ta powieść to panorama epoki – od czasu Powstania, przez okres Polski Ludowej, transformację, aż po czasy współczesne. Historia, która każe stawić czoło najbardziej nawet niewygodnym prawdom. Fascynująca powieść o tajemnicach z przeszłości i desperackim poszukiwaniu prawdy, pomimo że rozwiązanie zagadki wydaje się przekleństwem.
 
<źródło: lubimyczytac.pl, wydawnictwofilia.pl>

Czy coś was zaciekawiło? 

**** 
 
Przypominam o KONKURSIE!


12 komentarzy:

 1. mam ochotę poznać treść książki Czarny książę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z chęcią przeczytam Przypływ ; )

  OdpowiedzUsuń
 3. Żadna mnie neistety nie zainteresowala.

  OdpowiedzUsuń
 4. Większość książek z tej listy już mam za sobą a te, co nie czytałam raczej mnie nie interesują.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czarnego Księcia już czytałam, a na List z powstania warszawskiego mam ochotę:)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Przypływ" oraz "Na krawędzi nigdy" z chęcią bym przeczytała :)

  http://czytaniemoimhobby.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 7. Wchodzi tyle fajnych książek... Eh, szkoda że portfel ograniczony :P

  OdpowiedzUsuń
 8. Hmm... nie wiem czy na cośz tych pozycji się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 9. "Jasne dni" chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Chciałabym przeczytać Na krawędzi nigdy i List z powstania. :>

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za komentarze! Bardzo wiele one dla mnie znaczą, więc jeśli czytasz, zostaw coś po sobie. Dla Ciebie to nic wielkiego, a dla mnie radość na cały dzień. :)
Jeśli ktoś by chciał zareklamować swojego bloga - proszę bardzo. Zrób to jednak tylko raz. Na pewno wejdę, skomentuję i zaobserwuję. :)