wtorek, 7 października 2014

Zapowiedź: Księga Portali






PREMIERA: 20-10-2014

TYTUŁ: Księga Portali
AUTOR: Laura Gallego
WYDAWNICTWO: Dreams

OPIS:
 Mistrzowie Akademii Portali jako jedyni potrafią malować niezwykłe portale służące do podróżowania z miejsca na miejsce i stanowiące wielką sieć komunikacyjną i transportową w państwie Daruzji.
Dzięki stosowaniu się do sztywnych zasad i swojemu doskonałemu wykształceniu malarze portali są prawdziwymi profesjonalistami gwarantującymi najwyższą jakość techniczną wykonywanych przez nich malowideł.
Kiedy Tabit, student ostatniego roku akademii, dostaje zlecenie na namalowanie portalu dla pewnego biednego wieśniaka, nawet nie przypuszcza, że z czasem zostanie przez to uwikłany w różne intrygi i odkryje tajemnice, które zagrożą istnieniu akademii.

„Nie istnieją granice dla tych, którzy nie boją się ich przekraczać”
Mistrz Belban z Vanicji

O AUTORZE: 
LAURA GALLEGO, jedna z najpoczytniejszych autorek literatury młodzieżowej, której książki zostały sprzedane w nakładzie ponad miliona egzemplarzy w samej Hiszpanii i przetłumaczone na ponad 10 języków. Urodziła się 11 października 1977 r. w Quart de Poblet (Walencja). W wieku 11 lat postanowiła napisać swoją pierwszą powieść fantasy. Już wtedy wiedziała, że chce zostać pisarką i przez lata wysyłała swoje rękopisy na liczne konkursy literackie. Studiowała filologię hiszpańską, specjalizując się w literaturze. W wieku 21 lat otrzymała Nagrodę Barco de Vapor 1999 za powieść „Finis Mundi”. Była to jej pierwsza nagroda i jednocześnie początek kariery literackiej.W Polsce w 2013 r nakładem Dreams Wydawnictwa ukazała się powieść pt. ”Tam gdzie śpiewają drzewa”, która podbiła serca Polskich czytelników.

7 komentarzy:

 1. Coś ostatnio dużo o tej książce na blogach - dobra promocja, ciekawe czy i książka taka będzie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z Upadły czy Anioł - wszędzie pełno o tej książce, jednak nie skuszę się na nią, bo nie jest w moim typie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. faktycznie sporo notek dotyczy tej książki, przez co jeszcze bardziej jestem jej ciekawa :) dlasklepow

  OdpowiedzUsuń
 4. coraz częściej słyszę informację o tej książce :) może rzeczywiście przyjdzie czas, aby po nią sięgnąć :)
  familia-swinoujscie

  OdpowiedzUsuń
 5. zwykle nie czytam książek dotyczących tego typu tematyki, jednak ten opis całkiem mnie zaciekawił strefa pasji

  OdpowiedzUsuń
 6. bardzo dobra książka, polecam! :) adwokat

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za komentarze! Bardzo wiele one dla mnie znaczą, więc jeśli czytasz, zostaw coś po sobie. Dla Ciebie to nic wielkiego, a dla mnie radość na cały dzień. :)
Jeśli ktoś by chciał zareklamować swojego bloga - proszę bardzo. Zrób to jednak tylko raz. Na pewno wejdę, skomentuję i zaobserwuję. :)