czwartek, 30 maja 2013

Majowe premiery!

Tytuł: Podwieczność
Tytuł oryginału: Everneath
Autor: Brodi Ashton
Ilość stron: 384
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Data wydania: 22 maj 2013
Opis: Zeszłej wiosny Nikki Beckett zniknęła w podziemiu zwanym Podwiecznością.
Teraz wróciła do swojego dawnego życia, do rodziny i chłopaka. Ma tylko sześć miesięcy na to, by pożegnać się, nim Podwieczność upomni się o nią – tym razem już na zawsze.
Sześć miesięcy na to, aby znaleźć odkupienie, jeśli ono w ogóle istnieje.
Nikki pragnie spędzić te cenne miesiące, zapominając o podziemiu, a jednocześnie próbuje ponownie zbliżyć się do swojego chłopaka, Jacka, którego kocha najbardziej na świecie. Istnieje tylko jeden problem: Cole, który śledzi Nikki z Podwieczności aż na Powierzchnię. Cole chce przejąć tron w podziemiach i jest przekonany, że to Nikki jest kluczem do jego sukcesu. I zrobi wszystko, aby ją ściągnąć do podziemi, jako swoją królową.
Czas Nikki na powierzchni zbliża się ku końcowi, a jej sytuacja wymyka się spod kontroli. Dziewczyna pragnie znaleźć sposób na oszukanie losu i uniknięcie powrotu do Podwieczności, gdzie czeka ją nieśmiertelność u boku Cole’a…
 
Tytuł: Saga księżycowa. Scarlet
Tytuł oryginału: Scarlet
Autor: Marissa Meyer
Ilość stron: 496
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 8 maj 2013
Opis: Drogi Cinder i Scarlet krzyżują się w chwili, w której Ziemia zostaje zaatakowana przez Lunę… Cinder, dziewczyna cyborg zarabiająca na życie jako mechanik, próbuje wydostać się z więzienia, choć wie, że jeśli jej się uda, stanie się najbardziej poszukiwanym zbiegiem we Wspólnocie Wschodniej. Po drugiej stronie kuli ziemskiej ginie babcia Scarlet Benoit. Okazuje się, że Scarlet nie miała świadomości wielu związanych z nią spraw ani śmiertelnego zagrożenia, w którym żyła. Kiedy spotyka Wilka, mającego prawdopodobnie wiadomości o miejscu pobytu babci, czuje powstającą między nimi więź, choć nie potrafi przełamać nieufności. Wspólnie rozwiązują zagadkę, ale wówczas los zderza ich z Cinder przynoszącą nowe pytania bez odpowiedzi.


 Tytuł: Siedem minut po północy 
Tytuł oryginału: A Monster Calls 
Autor: Patrick Ness 
Ilość stron: 216 
Wydawnictwo: Papierowy księżyc 
Data wydania: 29 maj 2013 
Opis: Jest siedem minut po północy, gdy trzynastoletni Conor budzi się i odkrywa, że za oknem jego sypialni czai się potwór.
Jednak to nie tego potwora Conor się spodziewał – sądził, że odwiedzi go raczej ten z dręczącego go koszmaru, powtarzającego się niemal każdej nocy od dnia, kiedy matka chłopca rozpoczęła leczenie.
Potwór z jego podwórka jest inny. Sędziwy. I dziki. I chce czegoś od Conora. Czegoś niebezpiecznego i przerażającego.
Żąda prawdy.


Tytuł: Wołanie miłości
Tytuł oryginału: Love, Come to Me
Autor: Lisa Kleypas
Ilość stron: 400
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 28 maj 2013
Opis:  Heath Rayne, uroczy południowiec, wyczekiwał na okazję poznania Lucindy Caldwell, ale nawet mu się nie śniło, że gdy to nastąpi, ta pełna życia piękność znajdzie się w dramatycznym położeniu, uratował ją bowiem z lodowatej rzeki. Kiedy Lucinda otwiera oczy, ze zdumieniem stwierdza, że jest w objęciach przystojnego nieznajomego o bardzo niebezpiecznej reputacji – mężczyzny, z którym nie powinna mieć żadnych kontaktów, gdyż zabraniają jej tego reguły społeczne i jej własne ostrożne serce. Ale przypadkowe spotkanie roznieca w niej nieodparte pragnienie, które może skończyć się tylko kłopotami. Przecież Lucinda jest zaręczona z człowiekiem bogatym i zajmującym wysoką pozycję w elitach stanu Massachusetts, dlatego nawet cień skandalu mógłby ją zrujnować.
Była wszystkim, czego kiedykolwiek pragnął...
Pomimo usilnych starań Lucindy, by stłumić uczucia do czarującego awanturnika, Heath stanowi dla niej pokusę, której nie może się oprzeć. Pewnego letniego popołudnia ich wzajemna fascynacja wybucha gorącym płomieniem. Jedynym wyjściem jest małżeństwo z mężczyzną, którego Lucinda pragnie, ale prawie nie zna – z mężczyzną, którego tajemnice zagrażają szansie na miłość potężniejszą i bardziej namiętną, niż mogłaby sobie wymarzyć...

Tytuł: Wielkie nadzieje
Tytuł oryginału: Great Expectations
Autor: Charles Dickens
Ilość stron: 560
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 28 maj 2013
Opis: Młody Pip to sierota mieszkający z siostrą i jej mężem kowalem. Kiedy zostaje zatrudniony do zabawiania ekscentrycznej panny Havisham i jej ślicznej podopiecznej Estelle, poznaje całkiem inne życie niż w kuźni. Po latach i mozołach pracy kowala, Pip niespodziewanie dostaje propozycję zagospodarowania sporej sumy pieniędzy, pod warunkiem, że wyjedzie do Londynu i wykształci się na dżentelmena. Zakochany w Estelle, zdobywając przyjaciół i wrogów, będzie musiał radzić sobie w wielkim świecie, aż w końcu odkryje, kto jest jego dobroczyńcą... 

Miałam ten post dodać jutro, ale postanowiłam zrobić to dzisiaj. W premierach mogą pojawiać się błędy ze względu na to, że wszystkie informacje brałam z internetu, a sami wiecie -  w internecie nie zawsze piszą prawdę... Także jeżeli któraś z książek nie miała jeszcze premiery, proszę uważać to jako zapowiedź. :D 


źródło opisu: lubimyczytac.pl

20 komentarzy:

 1. W sumie to na wszystkie mam ochotę, a jedynie mam ,,Scarlet" ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciałabym mieć "Wielkie nadzieje" Dickensa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo chciałabym przeczytać pierszy tom sagi księżycowej. :)
  Ciekawa też jestem książek "Podwieczność" i "Siedem minut po północy".
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Siedem minut po północy" już do mnie idzie, więc w czerwcu na pewno pojawi się recenzja. :)

   Usuń
 4. "Wielkie nadzieje" czytałam i polecam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Właśnie się zabieram za Scarlet

  OdpowiedzUsuń
 6. "Podwieczność" i "Siedem minut po północy" zapowiadają się świetnie!

  OdpowiedzUsuń
 7. Wyszło kilka ciekawych pozycji. Chciałabym przeczytać "Podwieczność" i "Siedem minut po północy". Oby mi się udało je zdobyć.

  Zapraszam do siebie: in-corner-with-book.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. "Siedem minut po północy" i "Wielkie nadzieje" z chęcią bym przeczytała. Widziałam jeszcze więcej świetnych zapowiedzi, na które ostrzę sobie już ząbki:)

  OdpowiedzUsuń
 9. "Scarlet" wypadła jak dla świetnie:)

  OdpowiedzUsuń
 10. 'Siedem minut po północy' to jak dla mnie pozycja obowiązkowa :)

  OdpowiedzUsuń
 11. "Podwieczność" to wydaje mi się być ciekawe i jeśli tylko wpadnie mi w ręce, to z pewnością nie odmówię. Już sam tytuł mnie jakoś kręci :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. Chciałabym przeczytać Wielkie nadzieje, do pozostałych książek jakos mnie nie ciągnie :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Osobiście czekam na ,,Siedem minut po północy'', chociaż inne zapowiedzi także wydają się być ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 14. "Siedem minut..." też bym chciała przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja nie mogę doczekać się, aż w moje łapki wpadnie "Saga księżycowa. Scarlet"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też bym chciała aby mi wpadła, ale chyba na razie to nie możliwe... :P

   Usuń

Dziękuję serdecznie za komentarze! Bardzo wiele one dla mnie znaczą, więc jeśli czytasz, zostaw coś po sobie. Dla Ciebie to nic wielkiego, a dla mnie radość na cały dzień. :)
Jeśli ktoś by chciał zareklamować swojego bloga - proszę bardzo. Zrób to jednak tylko raz. Na pewno wejdę, skomentuję i zaobserwuję. :)